Parker Ramsdell
W Brightspot wierzymy, że technologia powinna umożliwiać zespołom skoncentrowanym na tworzeniu treści sprytniejszą, szybszą i płynniejszą pracę, by móc skutecznie rozwijać biznes. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu medialnemu i publicystycznemu pomagamy firmom zmieniać charakter biznesowych treści i cyfrowych doświadczeń poprzez tworzenie aplikacji na szeroką skalę w zaskakująco szybkim tempie.
Szczegóły klienta
Specjalizacja
Marketing, Data Science, AI
Branża
Software (oprogramowanie)
Rok powstania
2008
Ilość pracowników
175
Wywiad z
Parker Ramsdell
  —  
VP, People, Mission & Culture
Strona internetowa
Przejdź do strony

Jak to z nami było?

Na początku tego tegu Brightspot zmienił oprogramowanie do zarządzania projektami, jednak udostępniane przez nie narzędzie do kontroli czasu pracy nie zapewniało nam wszystkich niezbędnych opcji do prawidłowego zarządzania urlopami. W związku z tym musieliśmy znaleźć do tego celu osobną aplikację.

Nasze poprzednie narzzędzie pozostawiało wiele do życzenia. Mieliśmy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu innego programu, uda nam się stworzyć bardziej wydajny proces zgłaszania/akceptacji wniosków, zadbać o transparentność procesu oraz ulepszyć raportowanie.

Konieczność zmiany:

Poszukiwania nowego narzędzia do ewidencji czasu pracy rozpocząłem w Google i po przejrzeniu wyników wybrałem dwie opcje.

Przed rozpoczęciem poszukiwań wybrałem 19 wymagań, jakie powinien spełnić system. Niektóre z nich były obowiązkowe, inne po prostu dobrze byłoby mieć. Wymagania obejmowały między innymi stawki naliczania opłat w zależności od długości stażu pracy, automatyczne przeliczenia, powiadomienia o decyzjach w sprawie wniosków, możliwość dodania zasad wnioskowania, integracje z innymi narzędziami i kilka innych.

Calamari spełniało wszystkie nasze wymagania, a w większości przypadków wykraczało poza to, czego szukaliśmy. Inne narzędzia, które braliśmy pod uwagę, były w jakiś sposób niewystaarczające. Calamari było jedynym narzędziem, które miało w sobie wszystko, czego potrzebowaliśmy. Pracownicy przywykli do niego momentalnie! To było tak duże ulepszenie w stosunku do poprzedniego programu, że wszyscy szybko je zaakceptowali.

Oczekiwania spełnione:

Calamari zostało przyjęte bardzo entuzjastycznie, głównie ze względu na to, że wszystko można zrobić online, korzystając chociażby z telefonu komórkowego. Cenną wartością, która przełożyła się na ułatwienie komunikacji w organizacji, jest możliwość wglądu w kalendarz, na którym widoczne są nieobecności pracowników z danego działu lub też, w zależności od ustawień, nieobecności całej firmy, co pozwala zaplanować i rozłożyć pracę zespołu na długo wprzód.

Wprowadzenie Calamari znacząco odciążyło moją osobę od pracy typowo kadrowej, czyli sprawdzania stanów urlopów, pilnowana przepływu dokumentacji związanej z ewidencją czasu pracy czy chociażby kwestiami związanymi ze zgłaszaniem urlopów na żądanie. Z racji tego, że każdy pracownik ma na bieżąco dostęp do swoich wniosków, nieobecności czy przepracowanych godzin, sam może monitorować swoje zasoby. Na koniec miesiąca wystarczy wygenerować raport, który zawiera wszelkie informacje niezbędne do rozliczenia miesiącOdpowiedź na wprowadzenie do naszej firmy Calamari była niezwykle pozytywna. Pracownicy zaczęli lepiej orientować się w swoich limitach urlopowych, docenili transparentność oraz łatwość składania wniosków urlopowych.

Poprzednio wnioski pozostawały niezatwierdzane przez całe tygodnie. Dzięki powiadomieniom e-mail i przez Slacka, zaczęto je rozpatrywać znacznie szybciej. Managerowie polubili prostotę akceptacji wniosków za pośrrednictwem Slacka. teraz mogą szybko zaakceptować/odrzucić wniosek, a wszystkie informacje potrzebne do podjęcia decyzji (długość urlopu o jaki wnioskuje pracownik, bilans czasu wolnego, itp.) mają w jednym miejscu i nie muszą logować się nigdzie indziej. Mamy tak wiele różnych narzędzi i oprogramowania, że żonglujemy nimi na porządku dziennym, dlatego możłiwość załątwienia wszystkich formalności odnośnie wniosków urlopowych w Slacku ułątwiło nam życie.

Dodatkowo nasza poprzednia platforma nie oferowała możliwości raportowania. Brak tej wiedzy często skutkował stratą orientacji managerów w kwestii urlopów podwładnych i ból głowy personelu. Korzystając z elastycznych powiadomień e-mail Calamari stworzyliśmy specjalne notyfikacjee, które pozwalają wyeliminować niepotrzebne problemy. Proces planowania starszych liderów stał się pewniejszy i bardziej wydajny.

Dodatkowo:

Zasady naliczania – poprzednio pod koniec roku musiałem zarezerwować co najmniej 20-40 godzin na ręczne obliczanie sald pracowników. Żmudny proces był okupiony wieloma wymagającymi poprawy błędami. Dzięeki Calamari limity urlopowe pracowników ustawiają się automatycznie w prawidłowy sposób.

Obsługa klienta – zespół Calamari był niesamowity! Zrobił wszystko, by upewnić się, że implementacja narzędzia przebiegła poprawnie i wszystko działa idealnie. Na każdy e-mail zespół odpowiadał w ciągu dnia i w tym samym czasie rozwiązywał problem. Świetnie się z nim pracuje i są niezwykle pomocni!

Historie naszych klientów

Zmień swój HR na lepsze

Wypróbuj Calamari przez 14 dni za darmo.

Szybka konfiguracja
Bezpieczeństwo danych
Wsparcie od 1 dnia
Bez karty płatniczej. Bez zobowiązań.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Szybka konfiguracja
Bezpieczeństwo danych
Wsparcie od 1 dnia
Wykorzystujemy pliki cookies do działania naszej witryny, a także do celów analitycznych i reklamowych. Możesz włączyć lub wyłączyć pliki cookie w zależności od potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.