Z Calamari każdy pracownik samodzielnie kontroluje swoje limity urlopowe. Elektroniczne wnioski urlopowe to strona www oraz aplikacja mobilna, dzięki której wszyscy pracownicy mają bieżący dostęp do informacji odnośnie przysługującego im urlopu. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia i usprawnia pracę działu HR, który nie musi już nadzorować dostępności urlopu wszystkich pracowników i odpowiadać na ciągłe pytania „ile mam urlopu?”.

Dostosuj tryb naliczanie urlopu

Calamari umożliwia automatyczne naliczanie urlopu wypoczynkowego i kontrolę limitów urlopowych. To niezwykle elastyczne narzędzie, które uwzględnia nie tylko procedury obowiązujące w Twojej firmie, ale i formę zatrudnienia pracownika. Limity urlopowe naliczane są zgodnie z:

  • polityką urlopową firmy,
  • stażem pracy oraz innymi parametrami, m.in. data zatrudnienia, czy doświadczenie itp.

Obliczanie wymiaru urlopu odbywa się w różnych cyklach. E-urlopy mogą być naliczane np. w cyklu miesięcznym, rocznym lub kwartalnym.

Dzięki funkcjonalności programu możliwe jest nie tylko naliczanie urlopu wypoczynkowego, ale także modyfikacja i kontrola limitów urlopowych dotyczących innych rodzajów urlopów, pozostałych nieobecności, czy systemu pracy. W Calamari pracodawca może m.in.:

  • ręcznie zwiększać limity urlopowe pracownika w ramach wynagrodzenia,
  • wprowadzać do aplikacji konfigurację dni przeznaczonych na pracę zdalną.

Nowoczesny system kontroli limitów urlopowych

Calamari to aplikacja dostosowana do potrzeb nowoczesnych firm. Coraz więcej pracodawców stosuje tzw. nielimitowany urlop, który także może zostać skonfigurowany w systemie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz [tutaj]

  • ręcznie zwiększać limity urlopowe pracownika w ramach wynagrodzenia,
  • wprowadzać do aplikacji konfiguracje dni przeznaczonych na pracę zdalną.

System Elektroniczne wnioski urlopowe to także odpowiedź na sytuacje, gdy obliczanie urlopu wypoczynkowego pracownika jest niestandardowe i limity urlopowe nie mogą zostać przewidziane. W przypadku niektórych typów absencji, jak np. choroba, aplikacja pozwala oznaczyć, że dany typ ma nieokreśloną pulę urlopu do wykorzystania.

Tworzony w Calamari plan urlopów oraz kontrola limitów urlopowych sprawdzają się doskonale zarówno w przypadku osób zatrudnionych na umowę o pracę, jak również na B2B. Dla obu form zatrudnienia mogą różnić się typy nieobecności, co z łatwością określa się w aplikacji.

Ponadto, Calamari Leave pozwala na naliczanie urlopu wypoczynkowego na podstawie zarejestrowanego czasu pracy w drugim module aplikacji – Clockin. Dzięki temu dodatkowe limity urlopowe mogą być określane w oparciu o przepracowane godziny, np. pracodawca może zdefiniować, że pracownik otrzymuje 1h urlopu do wykorzystania w przypadku, gdy przepracuje np. 20h.

Calamari skutecznie optymalizuje proces zarządzania absencjami, sprawiając, że urlop wypoczynkowy pracownika – jego wymiar, kontrola limitów urlopowych oraz planowanie innych rodzajów nieobecności – odbywają się z poziomu jednej aplikacji. Dodatkowo, system skutecznie wspiera eliminację problematycznego zarządzania dokumentami papierowymi, zapewniając elektroniczny obieg wniosków urlopowych i pozwalając tworzyć elektroniczną kartę urlopową pracownika oraz archiwizować wszelkie dokumenty w systemie.

Wykorzystujemy pliki cookies do działania naszej witryny, a także do celów analitycznych i reklamowych. Możesz włączyć lub wyłączyć pliki cookie w zależności od potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.