Robert Krajewski
Ideamotive to marketplace, który umożliwia firmom odnaleziene sprawdzonych talentów i zespołów produktowych dopasowanych do ich branży, technologii i kultury organizacji.
Szczegóły klienta
Specjalizacja
IT
Branża
IT
Rok powstania
2014
Ilość pracowników
15
Wywiad z
Robert Krajewski
  —  
CEO
Strona internetowa
Przejdź do strony

Jak to z nami było?

Jesteśmy firmą technologiczną. Lubimy automatyzować rzeczy. Szukamy rozwiązań, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na poszukiwanie rozwiązania do zarządzania nieobecnościami. Jest to powszechny problem występujący w praktycznie każdej firmie, więc spodziewaliśmy się, że takie rozwiązania istnieją online.

W Ideamotive nie mamy polityki akceptacji urlopów. Każdy bierze wolne, wtedy kiedy uważa to za słuszne, biorąc pod uwagę swoje obowiązki i zobowiązania wobec innych członków zespołu. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pozwoli nam na bieżące informowanie i śledzenie nieobecności w teamie. Jako, że posiadamy górny limit dni wolnych w roku, to chcielibyśmy, żeby każdy z pracowników mógł śledzić na bieżąco swój stan urlopowy.

Konieczność zmiany:

Odpowiedniego narzędzia szukaliśmy poprzez standardowe wyszukiwanie w Google. Calamari było jednym z top wyników. Przeprowadziliśmy spory research tooli do zarządzania urlopami.

Calamari posiada wszystkie potrzebne nam funkcje, przy czym jest atrakcyjny cenowo. Onboarding nowych pracowników jest intuicyjny i prosty. Interakcja z samym narzędziem jest bezproblemowa. Dowiedzieliśmy się także, że wiele firm podobnych do naszej korzysta z Calamari, co upewniło nas w wyborze.

Oczekiwania spełnione:

Calamari wdrożyliśmy kilka dobrych lat temu, więc większość naszych obecnych pracowników zastała Calamari już wdrożone. Reakcja jest zawsze pozytywna.

Onboarding odbywa się sprawnie. Właściwie nie musimy tłumaczyć szczegółów użytkowania toola. Interfejs jest na tyle intuicyjny, że każdy radzi sobie samodzielnie. Pracownicy korzystają z Calamari intuicyjnie. Narzędzie praktycznie nie ma bariery wejścia. Jest już z nami dość długo i stało się standardem. Zgłaszanie urlopu przez Calamari należy u nas do podstawowej higieny pracy online w środowisku zdalnym. Najważniejsze jest to, że wszyscy się co do tego zgadzamy i wspólnie dbamy o porządek.

Calamari jest narzędziem, które pojawia się dokładnie wtedy, kiedy jest potrzebne. Czyli przy planowaniu urlopu oraz wizualizacji nieobecności. Przypomina nam także kto, kiedy i jak długo jest na urlopie. Po prostu rozwiązuje nasze problemy. Robi dokładnie to do czego został stworzony i robi to dobrze.

Dodatkowo:

Na wdrożeniu Calamari zyskała cała firma, szczególnie że na początku pandemii zdecydowaliśmy się przejść na pracę całkowicie zdalną. Dzięki temu narzędziu możemy w sposób bezobsługowy zarządzać urlopami, co samo w sobie jest dużą wartością.

Używamy obu integracji. Integracja ze Slackiem pozwala nam na codzienne przypominanie o aktualnych nieobecnościach, a raz w tygodniu o nieobecnościach planowanych na dany tydzień. Dzięki integracji z ekosystemem Google mamy podgląd planowanych nieobecności w kalendarzach, a pracownicy mogą logować się do aplikacji swoimi pracowniczymi kontami.

Historie naszych klientów

Zmień swój HR na lepsze

Wypróbuj Calamari przez 14 dni za darmo.

Szybka konfiguracja
Bezpieczeństwo danych
Wsparcie od 1 dnia
Bez karty płatniczej. Bez zobowiązań.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
Szybka konfiguracja
Bezpieczeństwo danych
Wsparcie od 1 dnia
Wykorzystujemy pliki cookies do działania naszej witryny, a także do celów analitycznych i reklamowych. Możesz włączyć lub wyłączyć pliki cookie w zależności od potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.