Wykorzystujemy pliki cookies do działania naszej witryny, a także do celów analitycznych i reklamowych. Możesz włączyć lub wyłączyć pliki cookie w zależności od potrzeb. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Jira to jedno z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania projektami na świecie. Oprócz szeregu zmyślnie opracowanych funkcjonalności, umożliwia również szereg integracji z zewnętrznym oprogramowaniem - w tym z narzędziami do ewidencji urlopów, takich jak Calamari.

Jakie zalety płyną z integracji Jiry z kalendarzem urlopowym online?

Jira - program do zarządzania projektami

Jira to oprogramowanie oferujące szereg narzędzi do zarządzania projektami i śledzenia błędów. Zgodnie z danymi zaprezentowanymi przez Sintel, udział Jiry na rynku oprogramowania do wychwytywania błędów wynosi 18,89%.

ft1

Jako narzędzie popularne w środowisku firmy technologicznych odpowiedzialnych za rozwój oprogramowania, tworzenie stron internetowych, pomaga planować i zarządzać wieloma zadaniami w jednym miejscu. Wszystkie istotne dla projektu informacje zawrzeć można w narzędziach udostępnianych przez Jirę takich jak tablice kanban czy listy zadań. Dzięki swoim funkcjonalnościom, oprogramowanie stało się centrum zarządzania wielu firm zajmujących się technologią i tworzeniem oprogramowania.

Dlaczego warto zintegrować Jirę z kalendarzem urlopowym pracowników?

Dzięki wyrafinowanym narzędziom do zarządzania zadaniami z podziałem na konkretnych pracowników, Jora pomaga optymalizować pracę całej organizacji. Umożliwia również śledzenie i zarządzanie błędami, co znacznie ułatwia codzienną pracę programistów.

Dzięki wzbogaceniu Jiry o wtyczkę do rejestracji praco poza biurem znacznie przyspiesza przekazywanie informacji na temat dostępności pracowników. Jednak to nie jedyna zaleta Jury.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Zewnętrzne narzędzia do zarządzania urlopami dobrze zintegrowane z Jirą (dobrym przykładem takiego narzędzia jest Calamari) to bezpieczne repozytorium danych związanych z zarządzaniem sprawami HR. Przechowywanie ich w arkuszu kalkulacyjnym lub na współdzielonym dysku stanowi poważne ryzyko. Nie tylko naraża firmę na atak z zewnątrz, ale również zwiększa podatność na błędy, jeśli nieostrożny pracownik przypadkiem skopiuje lub udostępni dane osobie nieuprawnionej.

Zgodnie z danymi Statisty w 2020 roku doszło do 1001 naruszeń danych, a ujawnionych zostało 155,8 miliona rekordów. Naruszenie danych, celowe lub niezamierzone, to wielkie ryzyko, które firma musi wziąć pod uwagę.

Bieżące i jasne informacje o dostępności pracowników

Czasami nieobecność pracownika zdarza się niespodziewanie - ze względu na wypadek czy nagłe problemy rodzinne. Pozostałymi, planowanymi nieobecnościami, można zarządzać i odnotowywać je. Zbieranie informacji na temat urlopów pracowniczych w jednym, łatwo dostępnym dla wszystkich miejscu, umożliwia team leaderem i project managerom skuteczniejsze i dokładniejsze planowanie działań.

Jak pokazuje badanie DMECskuteczne zarządzanie urlopami to wyzwanie, którego nie można lekceważyć. Im większa staje się firma, tym więcej czasu i zasobów potrzeba, by prawidłowo procesować informacje związane z urlopami. W większości firm potrzebne są około 3 osoby zajmujące się tego typu sprawami.

Automatyzacja ich pracy to szybki sposób, by zoptymalizować przepływ informacji na temat urlopów pracowniczych. Dzięki integracji z narzędziami takimi jak Jira czy Slack, informacje na temat nieobecności są jeszcze łatwiej dostępne.

Obsługa różnych typów i rodzajów urlopu

Zarządzanie nieobecnościami nie jest łatwe. Jednym z jego kluczowych wyzwań jest ustalenie, jaki rodzaj urlopu został wykorzystany przez pracownika - zwolnienie chorobowe, urlop wypoczynkowy, urlop macierzyński/ojcowski.

Zewnętrzne narzędzie wspiera tego typu urlopu i umożliwia organizacji dodawanie własnych rodzajów nieobecności w zależności od potrzeb - na przykład urlop godzinowy czy urlop półdniowy. Ponadto zaawansowane narzędzia pokroju Calamari pozwalają również ustawiać rodzaje urlopów i ich limity osobno dla każdego z pracowników w zależności od jego lokalizacji, religii, stażu pracy i innych czynników.

ft2

Na przykład: pracownik może otrzymać płatny dzień wolny w dzień niepodległości swojego kraju (zgodnie z deklarowanym obywatelstwem). Integracja z Jorą pozwala również na łączenie kalendarzy świąt państwowych różnych krajów śledzony przez narzędzie do zarządzania urlopami.

To rozwiązanie pozwala również dostosowanie kalendarza świąt pracowników w zależności od ich przekonań, np. przyznając płatny urlop dla prawosławnych i chrześcijan obchodzących święta Bożego Narodzenia wg kalendarza gregoriańskiego.

Planowanie urlopów w oparciu o cele biznesowe

Wzrost produktywności i przejrzystość w zarządzaniu pomagają zwiększenie ogólnej wydajności organizacji. łącząc dane Jiry z informacjami o urlopach, project managerzy mają szansę zmaksymalizować efektywność swoich zespołów bez konieczności obciążania pracowników.

Wyczerpany zespół nie może być produktywny, a jego wydajność znacznie spada. Badanie Harvard Business Review pokazało, że 94% wakacji przynosi wzrost produktywności i poprawę nastawienia zatrudnionych osób.

Zamknięty ekosystem firmy

Integracja Jiry z aplikacja do ewidencji urlopów online umożliwia firmie stworzenie ekosystemu podnoszącego produktywność, w którym Jira staje się centralną jednostką sterującą. Zapewniając integrację z takimi narzędziami, jak MS Office, MS Teams, Google Workspace (wcześniej G Suite) czy Slack pozwala budować kompleksowa rozwiązania dopasowane do potrzeb nowoczesnych firm.

ft3

Rezygnując z tych możliwości, firma szybko zostanie w tyle za konkurencją. Warto więc wykorzystać okazję.

Podsumowanie

Jira to doskonałe narzędzie rozpowszechnione przede wszystkim wśród liderów nowych technologii. Pomaga skutecznie i terminowo dostarczać projekty, a dzięki integracji z programem do obsługi wniosków urlopowych staje się wszechstronnym środowiskiem dopasowanym do biznesowych potrzeb deweloperów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat integracji ewidencji urlopów Calamari Leave z Jirą oraz resztą technologicznego ekosystemu, skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. A jeśli chcesz poznać nowinki ze świata HR odwiedź naszego bloga.

Sprawdź więcej artykułów na temat urlopów:

Wiedza HR w Twoim mailu

Otrzymuj regularne informacje i upraszczaj HR razem z nami

Dziękujemy za dołączenie!
Ups! Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie!